Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laboratoriekemikalier.
Referensnummer: UC-2016-83
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24000000 Kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av laboratoriekemikalier som uppfyller köparens krav på kvalitet, renhet och förpackningsstorlek enligt redovisning i Bilaga 1 ”Anbudspriser UC-2016-83”.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
UC-2016-83 Laboratoriekemikalier
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24300000 Basiska oorganiska och organiska kemikalier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tilldelning sker per anbudsposition till den leverantör som har lägst pris.