14691-2021 - ResultatSverige-Eskilstuna: Övervakningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Distansmonitorering – fjärrtillsyn
Referensnummer: EL 20.042
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79714000 Övervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av välfärdsteknologi inom vård och omsorg i Eskilstuna kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32321200 Audiovisuell utrustning, 32323000 Videomonitorer, 33195000 Patientövervakningssystem, 35121700 Larmsystem, 38822000 Fjärrstyrda larmanordningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen