Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultuppdrag, granskning av inspektionsrapporter för naturstensprodukter
Referensnummer: E2022-00048
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72225000 Värdering och granskning av kvalitetssäkring av system
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsultuppdrag avseende uppföljning av inspektionsrapporter för naturstensprodukter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72225000 Värdering och granskning av kvalitetssäkring av system, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen