2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nya Kiruna Centrum. Nybyggnad av LSS-boende, Kvarter 11. Nybyggnad av Resurscenter, Kvarter 12
Beskrivning: I huvudsak omfattas objektet av följande arbeten: Kiruna Kommun ska uppföra ett nytt LSS-boende med 6 st. boende platser på Kvarter 11 i Nya Kiruna Centrum. Kiruna Kommun ska uppföra ett nytt Resurscenter som är en daglig verksamhet och riktar sig till personer med funktionsnedsättning på Kvarter 12 i Nya Kiruna Centrum. I entreprenaden ingår kompletta mark-, VA-, bygg- och installationsarbeten i omfattning enligt förfrågningsunderlaget.
Intern identifierare: 2025-103
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000