147086-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Undervisning och utbildning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Regiongemensamma utbildningar
Referensnummer: RS 2022-03909
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder er att lämna anbud avseende regiongemensamma utbildningar som omfattar följande områden; ledarskap, - projektarbete, - medarbetarskap, - digitala arbetssätt, - pedagogik och lärande, kommunikation, schemaläggning och bemanningsplanering, motiverande samtal och vårdråd, ekonomi samt UGL, UL, IL.
Anbudsgivare kan lämna anbud på ett eller flera områden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 10
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80511000 Personalutbildning, 80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalsområde 1 Ledarskap
Del nr: 2
80511000 Personalutbildning
Ramavtalsområde 2 - Projektarbete
Del nr: 3
79632000 Utbildning av personal, 80511000 Personalutbildning
Ramavtalsområde 3 - Medarbetarskap
Del nr: 4
79632000 Utbildning av personal
Ramavtalsområde 4 - Digitala arbetssätt
Del nr: 5
Ramavtalsområde 5 - Pedagogik och lärande
Del nr: 6
Ramavtalsområde 6 - Kommunikation
Del nr: 7
Ramavtalsområde 7 - Schemaläggning och bemanningsplanering
Del nr: 8
Ramavtalsområde 8 - Motiverande samtal och vårdråd
Del nr: 9
Ramavtalsområde 9 - Ekonomistyrning
Del nr: 10
Ramavtalsområde 10 - UGL, UL, IL