Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsoperatör
Referensnummer: 18/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32412000 Kommunikationsnät
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kommunikationsoperatörstjänster inom områdena sydöstra Ljusterö, Grinda och Örsö, se bilagd karta.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen