147161-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Spolbilstjänster i rörledningsnät
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSpolbilstjänster i rörledningsnät
BeskrivningUpphandlingen omfattar spolbilstjänster i Tekniska verkens rörledningsnät inom Linköpings kommun och vid få tillfällen i Mjölby kommun. Beställaren utför i första hand avhjälpande av akuta stopp i Beställarens rörledningsnät i egen regi men är i behov av back-up från Leverantören för dessa akuta insatser.
Intern identifierare24/45
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45232410 Underhållsarbeten för avlopp, 90513700 Transport av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Titel24/45: Spolbilstjänster i rörledningsnät