147165-2023 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Ombyggnadsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Golvarbeten
Referensnummer: 22/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal av entreprenadtjänster inom bygg- och golvarbeten.
Avrop för löpande, planerat och oplanerat underhåll, samt mindre om- och tillbyggnader.
Upphandlingen omfattar följande enheter:
Eskilstuna Kommunfastigheter AB (Kfast) nr 556499-5909
Eskilstuna kommun nr 212000-0357
Eskilstuna Strängnäs Energi och Miljö AB nr 556935-7501
Eskilstuna Logistik och Etablering AB nr 559048-6188
Takvolym
Takvolym för ramavtalet är 350 000 000 kr under hela avtalsperioden.