147176-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Sundsvall: Avloppshantering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Högtrycksspolning och sugning
Referensnummer: UH-2018-224
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90400000 Avloppshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av sugning och högtrycksspolning för Sundsvalls kommun och dess bolag.
I upphandlingen ingår:
— sugning av fastighetsbrunnar, löpande underhåll,
— sugning av gatubrunnar, löpande underhåll,
— högtrycksspolning och sugning, akuta åtgärder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90400000 Avloppshantering, 34144410 Slamsugare, 90470000 Rensning av avlopp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen