See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kalkstensmjöl
Beskrivning: Behov av kalkstensmjöl för drift av anläggningen i Uppsala. Kalkstens mjöl används för att rena rökgaser från våra produktionsanläggningar. Beräknad planerad användning ca 400 ton per år. Kalkstensmjöl används kontinuerligt under driftsäsongen augusti till juni
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116345:Lot:1