147214-2026 - Resultat
Sverige – Byggnation av bostäder – Nybyggnad flerbostadshus Kv. Pilen 1
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNybyggnad flerbostadshus Kv. Pilen 1
BeskrivningNybyggnation av tre flerbostadshus med tillhörande komplementbyggnader. Totalentreprenad, generalentreprenad
Intern identifierare25/116
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211300 Byggnation av bostäder
Ytterligare klassificering (cpv): 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45211341 Byggnation av lägenheter, 45236000 Markanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000