Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skogsförvaltning 2018
Referensnummer: TN/2017-0322
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03400000 Skogsbruk och skogsavverkning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser förvaltning av c:a 665 ha produktiv skogsmark fördelat på ett 20-tal fastigheter. Detta är Köparenens s.k. produktionsskog. Köparenens innehav omfattar även en tätortsnära del på ca 215 ha. Denna del berörs inte av uppdraget. Köparenens skogar är certifierade enligt PEFC.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77231300 Skogsförvaltning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen