147304-2023 - ResultatSverige-Alafors: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter AB Alebyggen
Referensnummer: KSEKO2022.AlebyggenIII
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
1. VVS-konsult
2. Konsult Energideklarationer
3. El-projektering
4. Brandkonsult
5. Byggkonstruktion
6. Geoteknik
7. Buller
8. Miljökonsult
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen