147345-2019 - ResultatSverige-Luleå: Arkitektoniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal För konsulttjänster
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71210000 Arkitektoniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen består av olika konsultområden som upphandlas som ramavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation, 71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen