147352-2022 - ResultatSverige-Luleå: Reparation och underhåll av restaurangutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frivillig förhandsinsyn för service, underhåll och tillsyn avseende fettavskiljare
Referensnummer: KLF 2022/48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Frivilig förhandsinsyn avseende service, underhåll och tillsyn av fettavskiljare hos kommunens anläggningar. Upphandlingen genomförs som förhandlat förfarande utan föregående annonsering med hänvisning till 6 kap. 14 § LOU, d.v.s. av tekniska skäl endast en möjlig leverantör
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen