Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Varuautomater till Akademiska Hus lokalkontor
Referensnummer: 22/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett nationellt ramavtal som omfattar leverans och installation av varuautomater samt försäljning av frysta och kylda varor för förtäring till Akademiska Hus medarbetare.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15894500 Matvaror för automat, 42933000 Varuautomater, 42968000 Automater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen