147355-2022 - ResultatSverige-Sölvesborg: Larmövervakningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevaknings- och larmtjänster samt parkeringsövervakning
Referensnummer: KSKLK 2021/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79711000 Larmövervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar bevakning/ronderings-tjänst, väktarassistans samt parkeringsövervakning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 63712400 Parkeringstjänster, 79710000 Säkerhetstjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 98351000 Parkeringsförvaltning, 98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen