Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markskötsel Entreprenadområde 3 Västra hamnen
Referensnummer: 19/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
MKB har för avsikt att teckna avtal med 1 (en) leverantörer för bostadsområde Västra hamnen gällande löpande skötsel av utemiljön. Se fastighetsförteckning och kartor för bostadsområde Västra hamnen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45236000 Markanläggning, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77312000 Ogräsröjning, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen