147359-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Tryckning och leverans
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktion av kortprodukter som Tjänst
Referensnummer: 2021090003
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79823000 Tryckning och leverans
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsteomfattning - centrala områden:
Mottagande av beställning samt produktion och leverans av:
- kortprodukter,
- följebrev samt koder
Korttillbehör
Faktureringsunderlag så att Inera kan fakturera slutkund. Tjänsten kan komma att omfatta att anbudssökande självständigt kan hantera fakturering av slutkund
Talsvar för kontroll av spärrat kort
Övervakning och support
Uppföljning och styrning av avtalad Tjänst samt i övrigt närliggande tjänster och produkter kopplade till Tjänsten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30160000 Magnetkort, 30161000 Kreditkort, 30163000 Betalkort, 66110000 Banktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen