147392-2025 - Resultat
Sverige – Miljökonsekvensbedömning utom för byggprojekt – Ramavtal MKB
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal MKB
BeskrivningUpphandling av ramavtal av konsulttjänster inom miljökonsekvensbeskrivningar (MKB) inom Nordion Energikoncernens verksamheter.
Intern identifierare24/5
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90711000 Miljökonsekvensbedömning utom för byggprojekt
Ytterligare klassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000