14741-2019 - ResultatSverige-Kalmar: Informations- och marknadsföringsprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter 2018
Referensnummer: 2018-077
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling syftar till att tillgodose behovet av profilprodukter till Landstinget i Kalmar län. Upphandlingen omfattar profilprodukter, tillhandahållande av webshop för profilprodukter och tillhandahållande av en konsulttjänst i syfte att ta fram lämpliga profilprodukter för specifika tillfällen och ändamål.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18300000 Klädesplagg, 18530000 Presenter och priser, 22462000 Reklammaterial, 30192000 Kontorsmateriel, 30192121 Kulspetspennor, 37525000 Ballonger och bollar, 39295200 Paraplyer, 72400000 Internettjänster, 72415000 Webbvärdtjänster, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen