147418-2018 - ResultatSverige-Umeå: Tryckluft
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktning av Lyftanordningar och Trycksatta anordningar
Referensnummer: 18005
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24113200 Tryckluft
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar återkommande besiktning av köparens trycksatta anordningar och lyftanordningar utifrån de intervaller som följer enligt lag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Besikting av Lyftanordningar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24113200 Tryckluft, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Besiktning av trycksatta anordningar
Del nr: 2