147441-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsinstallationsarbeten – ÖRNEN 6, Luleå Etapp 2, Renovering och ombyggnad hus A, B OCH C
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelÖRNEN 6, Luleå Etapp 2, Renovering och ombyggnad hus A, B OCH C
BeskrivningInfrastruktur- och serviceförvaltningen renoverar och bygger om HUS A, B och C på Örnen 6 i Luleå.
Intern identifierareKLF 2025/334
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 44112000 Diverse byggnadskonstruktioner, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareÖRNEN 6, Luleå Etapp 2, Renovering och ombyggnad hus A, B OCH C