147477-2017 - ResultatSverige-Lidingö: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av tekniska konsulter för Käppalaförbundet El och Automation.
Referensnummer: KF2017-009
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Käppalaförbundet står inför ett antal större och mindre om- och nybyggnadsprojekt de närmaste åren och kommer av den anledningen behöva anlita tekniskt konsultstöd avseende El och Automation.
Se förfrågningsunderlaget för detaljer.
Välkomna att lämna anbud.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71333000 Maskintekniska ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen