147495-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation av ventilation – Reparation- och underhållsarbeten - Ventilation
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelReparation- och underhållsarbeten - Ventilation
BeskrivningUpphandlingen avser reparation- och underhållsarbeten kopplat till ventilation i Luleå kommun och de angivna kommunala bolagets fastigheter och anläggningar.
Intern identifierareKLF 2025/352
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45331210 Installation av ventilation
Ytterligare klassificering (cpv): 42520000 Ventilationsutrustning, 45331210 Installation av ventilation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDelområde Norr
BeskrivningAvser Luleå kommuns fastigheter och anläggningar enligt karta för delområde Norr samt de kommunala bolagens behov är även med i detta delområde.
Intern identifierareDelområde Norr
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde Söder
BeskrivningAvser Luleå kommuns fastigheter och anläggningar enligt karta för delområde Söder.
Intern identifierareDelområde Söder