147499-2017 - ResultatSverige-Kungshamn: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjuts, Sotenäs kommun.
Referensnummer: KA 2017/68
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Sotenäs kommun inbjuder till anbudslämning i upphandling av skolskjuts samt övriga elevrelaterade resor för Sotenäs kommun.
Sista dag för frågor är 20.4.2017.
Sista anbudsdag är 2.5.2017.
Anbudsgivare är bunden av sitt anbud minst till och med 1.11.2017.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen