147499-2019 - ResultatSverige-Malmö: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende konsulttjänster i och kring Affärssystemet Unit4 Business World (Agresso) – Milestone 4
Referensnummer: 18/212
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser förvaltning och support, uppgradering och vidareutveckling av Affärssystemet Unit4 Business World (Agresso) - Milestone 4 inklusive vidare-/nyutveckling av integrationer mot kringsystem såsom fastighets- och lönesystem för MKB Fastighets AB i Malmö.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet, 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer, 72212440 Programvaruutvecklingstjänster för finansiell analys och redovisning, 72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72262000 Utveckling av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen