147570-2022 - ÄndringSverige-Tumba: Socialvård och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Externa platser enligt SoL
Referensnummer: von/2021: 00194
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar heldygnsomsorg i vård- och omsorgsboende samt korttidsboende enligt Socialtjänstlagen för Botkyrka kommun.