147572-2022 - ÄndringSverige-Uppsala: Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sanering skadedjur och ohyra
Referensnummer: KSN-2021-03119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.1.4.
Kort beskrivning
Sanering av skadedjur och ohyra. Rådgivning och skötselplanering angående användningsområden och produkter. Förebyggande arbete för att motverka skadedjursproblem.