147575-2022 - ÄndringSverige-Kinna: Avfallstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallshantering kommunala fastigheter och bostäder 2022
Referensnummer: 21/50
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar insamling och transport samt omhändertagande av avfall från fastigheter och bostäder - Återvinningsbart avfall och farligt avfall.