2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggentreprenad anstalten Västervik Norra Hus 12
Beskrivning: Anstalten Västervik Norra skall genomgå en utbyggnad av verksamheten med ytterligare ett bostadshus, benämnt "Hus 12", med två våningsplan om sammanlagt ca 2500 kvm BTA och plats för 80 intagna. Bostadshuset ska uppföras med prefabricerade moduler för att korta färdigställandetiden. Markarbete samt uppförande och/eller omdragningar av perimeterskydd ingår.
Intern identifierare: 2024-12621
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000