See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kranbyte arbetsfartyget Fyrbjörn
Beskrivning: Upphandlingen omfattar komplett kranbyte på fartyget Fyrbjörn
Intern identifierare: 23-06753
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34500000 Fartyg och båtar
Ytterligare klassificering (cpv): 34310000 Maskiner och maskindelar, 34930000 Marin utrustning, 50000000 Reparation och underhåll, 50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning, 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del