See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tolkförmedlingstjänst
Beskrivning: Denna upphandling avser Tolkförmedlingstjänster för Region Uppsalas alla verksamheter samt alla privata vårdgivare som har avtal med region Uppsala, enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt och tillhörande bilagor.
Intern identifierare: UPPH2023-00233
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Ny mall