2. Förfarande
Förfarande
Titel: Matavfallspåsar till Lumire, Boden, Kalix, Älvsbyn, Överkalix, Övertorneå och Pajala
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett ramavtal gällande matavfallspåsar till Luleå Miljöresurs AB (Lumire), Boden, Kalix, Överkalix, Övertorneå och Pajala.
Intern identifierare: KLF 2024/1278
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34928480 Soptunnor och papperskorgar
Ytterligare klassificering (cpv): 33141600 Uppsamlingsbehållare och -påsar, dränageset och dylikt, 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett ramavtal gällande matavfallspåsar till Luleå Miljöresurs AB (Lumire), Bodens kommun, Kalix kommun, Älvsbyn kommun, Överkalix kommun, Övertorneå kommun och Pajala kommun.
Intern identifierare: Matavfallspåsar till Lumire, Boden, Kalix, Älvsbyn, Överkalix, Övertorneå och Pajala