147731-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Post- och budtjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Postförmedlingstjänster
Referensnummer: 259/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64100000 Post- och budtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar Postförmedlingstjänster inom följande tjänstekategorier:
Kontorspost
Inrikes brev sorterad sändning
Direktreklam
Posttidningar
Paket
Lämning av post
Anbud kan lämnas på en eller flera delar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64110000 Postgång, 64113000 Posttjänster för paket, 64121100 Postutdelning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalet omfattar Postförmedlingstjänster omfattar inom följande tjänstekategorier: