147828-2020 - ResultatSverige-Lund: Lyftanordningar för vårdsektorn
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personlyftar och lyftselar
Referensnummer: 2019:04
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192600 Lyftanordningar för vårdsektorn
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser de skånska kommunernas huvudsakliga inköpsbehov av personlyftar och lyftselar.
Upphandlingen
Upphandlingen avser de skånska kommunernas huvudsakliga behov av personlyftar och lyftselar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen