147833-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Teknisk konsult: tillståndsansökningar enligt miljöbalken
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTeknisk konsult: tillståndsansökningar enligt miljöbalken
BeskrivningUpphandlingen omfattar Teknisk konsult: tillståndsansökningar enligt miljöbalken. Ramavtal med max fem (5) leverantörer kommer att tecknas. Upphandlingen kommer att resultera i ramavtal för successiva avrop av det samlade behovet under avtalstiden.
Intern identifierareKS 2024/00350
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKS 2024/00350-
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelÅtgärder pga EU:s sanktioner mot Ryssland och Belarus
Intern identifierareKS 2024/00350--