147839-2017 - ResultatSverige-Göteborg: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mass spectrometers.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Göteborg.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
LC-qTOF Mass Spectrometer instrument with Gas Chromatograpf and Auto Sampler.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38432210 Gaskromatografer, 38433100 Masspektrometer
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.