2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lastbil med kran
Beskrivning: Upphandlingen avser ett engångsköp av en lastbil med kran till Drift & Förvaltning, Samhällsbyggnadsförvaltningen, på Växjö kommun. Lastbilen kommer även användas för vinterväghållning.
Intern identifierare: ALLM.2025.91
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 43300000 Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000