147958-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Dataanalys
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende analys och statistiktjänster av trafikmätningsdata
Referensnummer: TN 2017-1150
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72316000 Dataanalys
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende trafikmätningstjänster
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71355000 Mätningstjänster, 72310000 Behandling av data, 79330000 Statistiktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen