Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frontlastare
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34140000 Tyngre motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp och leverans av en fabriksny frontlastare.
Anbud ska lämnas på komplett fordon där anbudslämnaren tar ansvar för hela ekipaget från det att det beställts tills dess att det kompletta fordonet levererats, färdigt för att tas i bruk av beställaren.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34140000 Tyngre motorfordon, 34210000 Fordonskarosser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen