148026-2017 - ResultatSverige-Huddinge: Konsulttjänster inom VA
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal avseende Tekniska konsulttjänster – VVS-konsulter.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 12: Arkitekttjänster, tekniska konsulttjänster och integrerade tekniska tjänster, stadsplanering och landskapsarkitektur, därmed sammanhängande vetenskapliga och tekniska konsulttjänster, teknisk provning och analys
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Huddinge.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Uppdraget enligt denna förfrågan innebär att inneha befattningen VVS-konsult. Uppdrag som kan komma att avropas är: — VVS-projektering av ny- och ombyggnation, — Ledning i mark, — m.m. Precisering av villkor och förutsättningar kommer att ske i avrop.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
71321300 Konsulttjänster inom VA, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.