Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: nej
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Lokalvårdstjänster Vaxholms kommun
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Nuts-kod
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av lokalvårdstjänster såsom regelmässig lokalvård, golvunderhåll, storstädning och fönsterputs inom Vaxholms kommuns lokaler.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90911300 Fönsterputsning, 90910000 Städning, 90919300 Städning av skolor, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90919200 Kontorsstädning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja