See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Källsortering, insamling och bortforsling
Beskrivning: Upphandlingen omfattar insamling och bortforsling av källsorterat avfall av glas, plastförpackningar, metallförpackningar, grovavfall/skrymmande avfall (t.ex. möbler, verktyg, metallskrot, leksaker, träpall och liknande), el, farligt avfall, olika pappsorter såsom t.ex. pappersförpackningar, wellpapp, tidningar, kontorspapper och sekretesspapper.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96938:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se Avtalsvillkor.