14807-2019 - ResultatSverige-Falun: Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Koordinering och projektledning Regeringsuppdrag ”Svensk demonstrationsplattform Smart City Sweden"
Referensnummer: 2018-5319
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Energimyndighetens söker en partner att koordinera och projektleda den svenska demonstrationsplattformen Smart City Sweden..
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Energimyndighetens söker en partner att koordinera och projektleda den svenska demonstrationsplattformen Smart City Sweden.