Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reservkraft till Vårdboenden i Helsingborg
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastighetsförvaltningen i Helsingborg Stad har ett uppdrag att bygga reservkraft till stadens vårdboenden. I denna första etapp ingår sex prioriterade vårdboenden.
Fastigheterna skall förses med reservkraft som placeras i fristående byggnader på respektive fastighet.
Hyresgästen bedriver verksamhet på fastigheten och ska kunna bedriva sin verksamhet under byggtiden.
Projekten omfattar uppförande av byggnader, markarbeten och installation av reservkraft.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande:
Skåne län
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen