148267-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Textilier och tillhörande varor – Textilslöjdsmaterial
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTextilslöjdsmaterial
BeskrivningUppdraget avser ett brett och heltäckande sortiment av textilslöjdsmaterial såsom tyg, garn och tillbehör för löpande avrop under ramavtalsperioden för Umeå kommun och avropsberättigade myndigheter.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 19200000 Textilier och tillhörande varor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127262:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 19400000 Textilgarn och -tråd, 19000000 Skinn och textilier, plast- och gummimaterial