Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markiser och solskydd 2023-2
Referensnummer: KS 2023/25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39522100 Presenningar, markiser och jalusier
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar markiser och solskydd med tillbehör och reservdelar inkl. montering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39522100 Presenningar, markiser och jalusier, 39522130 Markiser, 44115900 Solskydd, 45212190 Solskyddskonstruktioner, 45421143 Monteringar av persienner, 45421144 Monteringar av markiser, 45421145 Montering av rullgaller och jalusier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen