148342-2026 - Resultat
Sverige – Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten – Ramavtal Uthyrningsmaterial: 1.Anläggnings- o Byggmaskiner NY
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Uthyrningsmaterial: 1.Anläggnings- o Byggmaskiner NY
BeskrivningTrollhättans Stad och Vänersborgs kommun samt kommunala bolag vill upphandla ramavtal med tre leverantörer gällande uthyrningsmaterial: 1 Anläggnings -och Byggmaskiner.
Intern identifierare2025/778
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 43300000 Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000