Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal på sten- och plattsättningsarbeten.
Referensnummer: TN 2020/704
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45432112 Stenläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kristianstads kommun önskar anbud på ett arbetslag bestående av två (2) platt- och stensättare inkl. utrustning enl. detta underlag som vid behov kan komplettera kommunens personal. Arbetsort är Kristianstads kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45432112 Stenläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen